2008 A Time Trials


A - Division Time Trials At: Fairview
Saturday, August 02, 2008

Event #1 - Girls 8 and  Under / 25M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Sarah Beth Vissa                       FVW        8   0:21.42
Julia Karkour                          FVW        8   0:22.09
Julianne Tetu                          THO        8   0:23.35
Sabrina Reda                           ELM        8   0:23.61
Caitlyn Fairholm                       ELM        8   0:24.25
Emily Daoust                           THO        8   0:24.37
Cassiopee Ste-Marie                    GLE        8   0:24.38
Laurence Martel                        TMR        8   0:24.54
Martha Mrozek                          GLE        8   0:24.56
Emily Luu                              TMR        8   0:24.97
Emily Donoghue                         WES        8   0:25.19
Sarah Taciani                          GLE        8   0:26.12
Taylor Halperin                        WES        8   0:26.22
Chloe Mheir El Saadi                   TMR        8   0:27.71
Mady Botelho                           THO        8   0:29.13
Markella Drizos                        FVW        8   0:35.73
Ariana Di Narda                        WES        8   0:36.47

Event #2 - Boys 8 and Under / 25M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Mattew Tsonos                          THO        8   0:18.95
Greg Raschkowan                        ELM        8   0:19.28
Evan Long-Metcalf                      THO        8   0:21.41
Charles Gautin                         TMR        8   0:22.15
Cameron Ball                           GLE        8   0:22.47
Liam Pietrantonio                      FVW        8   0:23.94
Justin Glumac                          FVW        8   0:24.86
Dean Chatziiliou                       ELM        8   0:24.88
Jack Tsonos                            THO        8   0:25.03
Alex McAdams                           ELM        8   0:25.42
Kevin Parker                           WES        8   0:30.78
Alex Javra Drouin                      FVW        8   0:34.09
Robert Cruveiller                      TMR        8   0:34.88
Patrick Muinonen                       GLE        8   0:37.33
Ryan Gunther                           WES        8   0:39.84

Event #3 - Girls 9-10 / 50M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Courtney Fairholm                      ELM        9   0:33.78
Steph Sebastien                        ELM        9   0:33.91
Emma Radun                             FVW        9   0:34.28
Marie Genevieve Berard                 GLE        9   0:36.30
Haley Blake                            THO        9   0:38.22
Shannon Robertson                      GLE        9   0:38.31
Grace Wildermann                       WES        9   0:40.00
Erica Stanjofski                       WES        9   0:40.72
Ariane Gautrin                         TMR        9   0:41.06
Maxine Mheir El Saadi                  TMR        9   0:42.25
Chloe Wildermann                       WES        9   0:43.17
Sara Voizard                           ELM        9   0:44.08
Caroline Nguyen                        FVW        9   0:44.59
Amanda Tsonos                          THO        9   0:45.60
Genevieve Picard                       TMR        9   0:46.37
Sarah Pille                            THO        9   0:46.94
Emma Oliel                             FVW        9   0:51.57
Jasmine Taciani                        GLE        9   1:08.66

Event #4 - Boys 9-10 / 50M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Kevin Bertrand                         ELM        9   0:35.63
Elliot Magwood                         THO        9   0:36.21
Keegan Stratford                       ELM        9   0:37.45
Adrien Poulin                          GLE        9   0:39.22
Brandon Vissa                          FVW        9   0:39.44
Jeremy Bishop                          GLE        9   0:41.03
Jeff McGovern                          WES        9   0:41.69
Calvin Lee                             FVW        9   0:42.17
Jonathan Javier Drouin                 FVW        9   0:42.21
Connor Cunningham                      THO        9   0:42.53
Christian Simoneau                     GLE        9   0:43.19
Anthony Starnino                       TMR        9   0:44.57
James Mikey Greene                     WES        9   0:45.09
Justin McSweeny                        THO        9   0:46.19
Ryan Benty                             WES        9   0:49.57
Sean Levis                             ELM        9   0:51.24

Event #5 - Girls 11-12 / 50M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Sammy Stratford                        ELM       11   0:29.89
Linh Ma                                TMR       11   0:31.09
Sabrina Magnan                         ELM       11   0:32.60
Jacqueline Simoneau                    GLE       11   0:33.25
Angela Mentakis                        WES       11   0:34.10
Monica Gavaris                         TMR       11   0:34.11
Kelly Crochetiere                      GLE       11   0:34.16
Karla Wong                             FVW       11   0:34.56
Aminatou Faye                          FVW       11   0:35.93
Mary-Anne Inglis                       THO       11   0:36.02
Panagiota Iliopoulos                   WES       11   0:38.31
Meagan Selinsky                        THO       11   0:44.69

Event #6 - Boys 11-12 / 50M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Devin O'Donnell                        ELM       11   0:30.10
Simon Beaudry                          TMR       11   0:30.55
Charles Feng                           FVW       11   0:32.09
Stephen Parker                         WES       11   0:32.09
Wolfgang Ayoub                         GLE       11   0:33.04
Jean-Gabriel Demers                    FVW       11   0:35.88
Alec Strandgotski                      WES       11   0:37.47
Max Cloutier                           THO       11   0:37.75
Eric Main                              ELM       11   0:37.90
Sebastien Bérard                       GLE       11   0:41.29
Kurt Furtholter                        THO       11   0:41.78

Event #7 - Girls 13-14 / 50M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Alie Campbell                          ELM       13   0:29.50
Rhea Odger                             GLE       13   0:29.91
Lian Ma                                TMR       13   0:30.06
Sarah Xeplatis                         THO       13   0:30.44
Angela Santamaria                      WES       13   0:31.50
Nikole Gregory                         WES       13   0:31.91
Irene Sotirakos                        FVW       13   0:32.18
Isabelle Cloutier                      THO       13   0:32.20
Aimee Poulin                           GLE       13   0:33.38
Sophie Cruvellier                      TMR       13   0:38.47
Anne-Marie Belec                       FVW       13       DQ

Event #8 Boys 13-14 / 50M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Alex Magnan                            ELM       13   0:28.63
Jay Arsenault                          GLE       13   0:29.40
Alex Zidel                             ELM       13   0:31.64
Mitchell Silver                        WES       13   0:32.44
Ian South                              GLE       13   0:32.55
Justin Panasci                         FVW       13   0:34.49
Eric Brousseau                         THO       13   0:37.08
Justin Curtis                          THO       13   0:37.50
Sprio Gavaris                          TMR       13   0:37.50
Chris Kennedy                          FVW       13   0:39.42
Adreano DiNardo                        WES       13DQ

Event #9 Women Open / 50M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Julie Wiley                            ELM       15   0:29.15
Christina Dire                         FVW       15   0:30.19
Janelle Ball                           GLE       15   0:30.31
Alison Reichert                        THO       15   0:30.81
Alex Santamaria                        WES       15   0:30.81
Jenn Clarke                            GLE       15   0:31.50
Amanda Amorosa                         ELM       15   0:31.86
Elena Grivas                           FVW       15   0:31.92
Melina Curtis                          THO       15   0:31.98
Carly Gunther                          WES       15   0:33.75

Event #10 Men's Open / 50M Freestyle
                 Name                   Pool  Age     Time
Karim Zayed                            THO       15   0:24.64
Mikey Trubiano                         FVW       15   0:27.21
Daniel Abisror                         TMR       15   0:27.37
Ben Magnan                             ELM       15   0:28.20
Daniel Le                              TMR       15   0:28.21
Nic Magnan                             ELM       15   0:28.25
Ryan Gentry                            THO       15   0:28.53
Kevin Dumont                           WES       15   0:28.85
Mike Mrozek                            GLE       15   0:28.97
Sean Colby                             WES       15   0:30.01
Phil Dunn                              FVW       15   0:31.00
Darryl South                           GLE       15   0:33.28

Event #11 - Girls 8 and Under / 25M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Julie Le                               TMR        8   0:23.42
Kaila Halikas                          WES        8   0:27.12
Julie-Anne Tetu                        THO        8   0:28.97
Anne-Sophie Picard                     TMR        8   0:30.31
Taylor Graham                          ELM        8   0:31.40
Leonie Demers                          FVW        8   0:31.47
Chloe Mheir El Saadi                   TMR        8   0:32.97
Emily Donoghue                         WES        8   0:34.18
Emily Daoust                           THO        8   0:34.37
Emily Snow                             THO        8   0:34.78
Romy Lustgarten                        WES        8   0:36.97
Zoe Bishop                             GLE        8   0:37.38
Sara Veleno                            GLE        8   0:39.94
Candice Woodall                        FVW        8   0:48.46
Markella Drizos                        FVW        8   1:29.13

Event #12 - Boys 8 and Under / 25M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Mohammad Faye                          FVW        8   0:26.10
William Ni                             FVW        8   0:26.86
Liam Batah                             ELM        8   0:26.93
Charles Gautrin                        TMR        8   0:29.35
Ryan Levis                             ELM        8   0:29.93
Alex McAdams                           ELM        8   0:30.37
Ryan McSweeny                          THO        8   0:36.22
Kevin Parker                           WES        8   0:37.41
Matthew Pearson                        THO        8   0:38.10
Dylan Stanley                          THO        8   0:39.75
Taner Suatac                           GLE        8   0:40.31
Robert Cruvellier                      TMR        8   0:41.38
Alex Jawiez Drouin                     FWV        8   0:42.38
Patrick Muinonen                       GLE        8   0:48.03
Billy Iliopolous                       WES        8   0:59.78

Event #13 - Girls 9-10 / 50M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Emma Radun                             FVW        9   0:42.61
Jasmine Cumetti                        ELM        9   0:43.03
Becky Martinez                         ELM        9   0:48.54
Olivia Raschkowan                      ELM        9   0:52.55
Maxine Mheir El Saadi                  TMR        9   0:52.62
Sarah Sutherland                       WES        9   0:52.85
Erica Stanjofski                       WES        9   0:53.16
Megan Parker                           WES        9   0:53.28
Hanna Muinonen                         GLE        9   0:54.83
Ariane Gautrin                         TMR        9   0:55.06
Sarah Pille                            THO        9   0:55.13
Marie-Yacine Faye                      FVW        9   0:56.65
Sasha Novozhilova                      FVW        9   1:01.04
Laura Li                               GLE        9   1:06.06
Genevieve Picard                       TMR        9   1:08.68
Jasmine Taciani                        GLE        9       DQ
Sydney Bedirian                        THO        9       DQ

Event #14 - Boys 9-10 / 50M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Bob Feng                               FVW        9   0:44.75
Elliot Magwood                         THO        9   0:48.37
Alex Ni                                FVW        9   0:50.47
Keegan Stratford                       ELM        9   0:51.28
Jeff McGovern                          WES        9   0:57.66
Michael DeMeo                          ELM        9   0:59.41
Levi Lustgarten                        WES        9   1:00.37
Jon Main                               ELM        9   1:00.87
Sebastien Joron                        GLE        9   1:01.56
Kevin Clasper                          THO        9   1:01.60
Justin McSweeny                        THO        9   1:03.77
Ethan Odger                            GLE        9   1:07.06
Jaydon Van Wijk                        GLE        9   1:08.90
Felix Wong                             FVW        9DQ

Event #15 - Girls 11-12 / 50M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Rebecca Gillis                         ELM       11   0:39.25
Jenna Robertson                        GLE       11   0:41.17
Melanie Nguyen                         FVW       11   0:41.80
Caroline Gregory                       WES       11   0:42.03
Francoise Cromp Lapierre               TMR       11   0:43.52
Sarah Carr                             ELM       11   0:45.94
Hailey Polcsak                         GLE       11   0:46.19
Panagiota Iliopoulos                   WES       11   0:46.22
Elizabeth Zamuner                      THO       11   0:47.68
Gabrielle Mainville                    FVW       11   0:48.84
Meagan Selinsky                        THO       11   0:51.16
Erica Starnino                         TMR       11   0:53.28

Event #16 - Boys 11-12 / 50M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
David Bertrand                         ELM       11   0:37.09
Ryan Dumont                            WES       11   0:38.65
Simon Beaudry                          TMR       11   0:41.08
Jonathan Cabana                        THO       11   0:43.37
Corey Chan                             FVW       11   0:43.91
Justin Lee                             FVW       11   0:44.31
Connor Graham                          ELM       11   0:46.91
Eric Delorme                           WES       11   0:48.03
Son Ma                                 TMR       11   0:49.37
Anthony Bedirian                       THO       11   0:50.71
Sebastien Bédard                       GLE       11   0:52.56
Adam Banon                             GLE       11   1:08.84

Event #17 - Girls 13-14 / 50M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Lian Ma                                TMR       13   0:38.91
Angela Santamaria                      WES       13   0:39.28
Kheanna Walker                         THO       13   0:39.66
Anne-Marie Belac                       FVW       13   0:41.22
Olivia Magwood                         THO       13   0:42.32
Erin Cuggy                             ELM       13   0:44.09
Tara Delorme                           WES       13   0:44.47
Aimee Poulin                           GLE       13   0:45.43
Courtney Cohen                         FVW       13   0:45.84
Stephanie Hawley                       ELM       13   0:47.66
Sophie Cruvellier                      TMR       13   0:53.40
Kelsey Litwin                          GLE       13   0:55.75

Event #18 - Boys 13-14 / 50M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Drego Paredes                          ELM       13   0:37.66
Matt Chan                              FVW       13   0:37.82
Shaun Filiatrault                      THO       13   0:39.84
Karim Milonas                          FVW       13   0:40.75
Patrick Wiley                          ELM       13   0:40.85
Ian South                              GLE       13   0:43.47
Frederic Mheir El Saadi                TMR       13   0:45.54
Tyler Blake                            THO       13   0:46.57
Adreano DiNardo                        WES       13   0:59.66

Event #19 - Women Open / 50M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Jessica Do                             TMR       15   0:38.03
Christina Dire                         FVW       15   0:38.49
Julie Wiley                            ELM       15   0:38.74
Alexxa Walker                          THO       15   0:39.58
Kayleigh Donovan                       GLE       15   0:41.06
Liane Radun                            FVW       15   0:41.33
Jenn Clarke                            GLE       15   0:41.53
Melina Curtis                          THO       15   0:41.72
Carly Gunther                          WES       15   0:43.87
Bailey Hardy                           ELM       15   0:45.08

Event #20 - Men's Open / 50M Breaststroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Karim Zayed                            THO       15   0:33.19
Alex Duguay                            ELM       15   0:33.48
Mikey Trubiano                         FVW       15   0:34.65
Ryan Gentry                            THO       15   0:36.35
Liem Ma                                TMR       15   0:36.86
Jim Dumont                             WES       15   0:38.40
Daniel Le                              TMR       15   0:38.65
Nic Magnan                             ELM       15   0:39.25
Kevin Dumont                           WES       15   0:39.44
Mike Mrozek                            GLE       15   0:40.13
Justin Panasci                         FVW       15   0:45.29

Event #21 - Girls 8 and Under / 25M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Leonie Demers                          FVW        8   0:26.00
Anne-Sophie Picard                     TMR        8   0:27.07
Martha Mrozek                          GLE        8   0:28.25
Sara Veleno                            GLE        8   0:29.47
Kaila Halikas                          WES        8   0:29.60
Liana Voisard                          ELM        8   0:30.62
Taylor Graham                          ELM        8   0:32.47
Laurence Martel                        TMR        8   0:32.77
Romy Lustgarten                        WES        8   0:35.43
Mady Botelho                           THO        8   0:35.90
Candice Woodall                        FVW        8   0:35.93
Alexa Long-Metcalfe                    THO        8   0:36.36
Shannon Blake                          THO        8   0:43.34

Event #22 - Boys 8 and Under 25M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Matthew Tonos                          THO        8   0:23.41
Greg Raschkowan                        ELM        8   0:25.29
Francis Plante                         FVW        8   0:25.69
Dean Chatziiliou                       ELM        8   0:27.47
William Ni                             FVW        8   0:27.53
Kristopher Boudreau                    THO        8   0:27.56
Evan Long-Metcalf                      THO        8   0:27.97
Alex Arsenault                         ELM        8   0:29.81
Keith Crochetiere                      GLE        8   0:31.28
Mohammad Faye                          FVW        8   0:32.73
Taner Suatac                           GLE        8   0:36.50
Ryan Gunther                           WES        8   0:40.87

Event #23 - Girls 9-10 / 50M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Courtney Fairholm                      ELM        9   0:40.87
Jasmine Cumetti                        ELM        9   0:42.85
Shannon Robertson                      GLE        9   0:43.84
Ashley Halikas                         WES        9   0:45.60
Grace Wildermann                       WES        9   0:47.75
Maria Santamaria                       WES        9   0:50.57
Amanda Tsonos                          THO        9   0:51.38
Victoria Wong                          FVW        9   0:53.31
Molly Pearson Light                    THO        9   0:56.09
Sydney Bedirian                        THO        9   1:02.37
Laura D'Altilia                        FVW        9       DQ
Melissa Hawley                         ELM        9       DQ
Daphne Demers                          FVW        9       DQ

Event #24 - Boys 9-10 / 50M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Alex Ni                                FVW        9   0:45.63
Calvin Lee                             FVW        9   0:46.76
Jonathan Javier Drouin                 FVW        9   0:49.47
Christian Simoneau                     GLE        9   0:51.78
Jaydon Van Wijk                        GLE        9   0:54.56
Alex Cabana                            THO        9   0:55.25
Simon Martel                           TMR        9   0:55.28
Kevin Clasper                          THO        9   0:56.31
Jon Mentakis                           WES        9   1:01.14
Ryan Berty                             WES        9   1:02.09
Tyler Stanley                          THO        9   1:05.33
Kylan Polscak                          GLE        9   1:08.59
Michael DeMeo                          ELM        9   1:09.96
Jon Main                               ELM        9DQ

Event #25 - Girls 11-12 / 50M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Rebecca Gillis                         ELM       11   0:35.06
Melanie Nguyen                         FVW       11   0:37.65
Jenna Robertson                        GLE       11   0:38.22
Sarah  Carr                            ELM       11   0:40.00
Angela Mentakis                        WES       11   0:40.78
Jacqueline Simoneau                    GLE       11   0:40.81
Kaitlin McSweeny                       THO       11   0:41.00
Mary-Anne Inglis                       THO       11   0:43.61
Erica Starnino                         TMR       11   0:46.08
Gabrielle Mainville                    FVW       11   0:46.11
Julia Bray                             WES       11   0:50.84

Event #26 - Boys 11-12 / 50M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Devin O'Donnell                        ELM       11   0:35.67
Charles Feng                           FVW       11   0:38.15
Jonathan Cabana                        THO       11   0:39.59
Nikolas Muinonen                       GLE       11   0:40.43
Julien Koueiki                         FVW       11   0:42.13
Eric Luu                               TMR       11   0:45.09
Connor Graham                          ELM       11   0:45.78
Eric Delorme                           WES       11   0:45.86
Timur Kudeki                           WES       11   0:46.06
Max Cloutier                           THO       11   0:48.56
Adam Banon                             GLE       11   1:04.49

Event #27 - Girls 13-14 / 50M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Celine Do                              TMR       13   0:35.96
Meghan Shinder                         ELM       13   0:38.97
Isabelle Cloutier                      THO       13   0:39.00
Lamia Milonas                          FVW       13   0:39.09
Courtney Cohen                         FVW       13   0:41.67
Erin Cuggy                             ELM       13   0:42.03
Tara Delorme                           WES       13   0:42.41
Daniella Gallo                         THO       13   0:44.25
Steph Pye-Angers                       GLE       13   0:46.23
Kelsey Litwin                          GLE       13   0:46.25
Vanessa Vachon                         WES       13       DQ

Event #28 - Boys 13-14 / 50M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Tyler Gillis                           ELM       13   0:32.34
Diego Paredes                          ELM       13   0:34.11
Tony Wong                              FVW       13   0:41.97
Frederic Mheir El Saadi                TMR       13   0:43.34
Justin Curtis                          THO       13   0:44.13
Tyler Black                            THO       13   0:48.03
Georges Côté                           GLE       13   0:48.82
Jean-Gabriel Bédard                    GLE       13   0:49.72
Chris Kinnedy                          FVW       13   1:03.14

Event #29 - Women Open / 50M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Kayleigh Donovan                       GLE       15   0:33.63
Janelle Ball                           GLE       15   0:34.31
Alex Santamaria                        WES       15   0:35.75
Steph Roumeliotis                      FVW       15   0:37.10
Amanda Amorosa                         ELM       15   0:37.47
Jessica Do                             TMR       15   0:37.66
Kathy McSweeny                         THO       15   0:38.77
Lessia Rudko                           ELM       15   0:39.19
Liane Radun                            FVW       15   0:40.15
Lexa Brousseau                         THO       15   0:40.54

Event #30 - Men's Open / 50M Backstroke
                 Name                   Pool  Age     Time
Alex Duguay                            ELM            0:31.39
Zac Hillcoat                           ELM            0:33.53
Daniel Abisror                         TMR            0:34.18
Ryan Gentry                            THO            0:34.19
Liem Ma                                TMR            0:36.87
Johnny Petrie                          WES            0:37.62
Sean Colby                             WES            0:39.28
Mike Mrozek                            GLE            0:40.31
Lewis Poulin                           GLE         DQ

Event #31 - Girls 8 and Under / 25M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Julie Le                               TMR        8   0:19.57
Sarah-Beth Vissa                       FVW        8   0:26.03
Julia Karkour                          FVW        8   0:26.15
Cassiopee Ste-Marie                    GLE        8   0:26.51
Sabrina Reda                           ELM        8   0:28.19
Emily Luu                              TMR        8   0:31.57
Sarah Taciani                          GLE        8   0:31.81
Zoe Bishop                             GLE        8   0:32.84
Taylor Halperin                        WES        8   0:33.32
Savannah Legare                        THO        8   0:33.34
Caitlyn Fairholm                       ELM        8   0:33.93
Liana Voizard                          ELM        8   0:34.07
Emily Snow                             THO        8   0:36.41
Alexa Long-Metcalfe                    THO        8   0:38.00
Ariana Di Nardo                        WES        8   0:59.37

Event #32 - Boys 8 and Under / 25M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Liam Batah                             ELM        8   0:28.31
Ryan Levis                             ELM        8   0:30.34
Justin Glumac                          FVW        8   0:30.85
Jack Tsonos                            THO        8   0:33.20
Francis Plante                         FVW        8   0:33.81
Liam Pietrantonio                      FVW        8   0:35.19
Matthew Pearson                        THO        8   0:34.70
Keith Crochetiere                      GLE        8   0:36.03
Kristopher Boudreau                    THO        8   0:36.06
Cameron Ball                           GLE        8   0:37.07
Billy Iliopolous                       WES        8   1:13.00

Event #33 - Girls 9-10 / 25M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Steph Sebastien                        ELM        9   0:17.14
Becky Martinez                         ELM        9   0:17.63
Hayley Blake                           THO        9   0:18.29
Marie-Genevieve Berard                 GLE        9   0:19.15
Chloe Wildermann                       WES        9   0:20.97
Hanna Muinonen                         GLE        9   0:21.32
Olivia Raschkowan                      ELM        9   0:21.77
Ashley Halikas                         WES        9   0:21.91
Daphne Demers                          FVW        9   0:23.06
Caroline Nguyen                        FVW        9   0:23.28
Maria Santamaria                       WES        9   0:23.75
Molly Pearson-Light                    THO        9   0:24.30
Sasha Novozhilora                      FVW        9   0:26.66
Laura Li                               GLE        9DQ

Event #34 - Boys 9-10 / 25M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Kevin Bertrand                         ELM            0:17.18
Bob Feng                               FVW            0:18.39
Adrien Poulin                          GLE            0:19.87
Brandon Vissa                          FVW            0:21.39
Jeremy Bishop                          GLE            0:21.85
Vivek Côté                             GLE            0:22.28
Simon Martel                           TMR            0:23.37
Michel Musto                           FVW            0:23.75
James Mikey Greene                     THO            0:24.45
Levi Lustgarten                        WES            0:24.94
Connor Cunningham                      THO            0:25.63
Anthony Starnino                       TMR            0:25.81
Sean Levis                             ELM            0:26.53
Alex Cabana                            THO            0:27.78
Jon Mentakis                           WES            0:28.07
Tyler Stanley                          THO            0:30.22

Event #35 - Girls 11-12 / 50M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Linh Ma                                TMR       11   0:33.94
Sammy Strathford                       ELM       11   0:33.96
Sabrina Magnan                         ELM       11   0:35.40
Monica Gavaris                         TMR       11   0:37.36
Caroline Gregory                       WES       11   0:37.77
Karla Wong                             FVW       11   0:38.15
Kelly Crochetiere                      GLE       11   0:39.97
Kaitlin McSweeny                       THO       11   0:40.50
Bianca Rothman                         GLE       11   0:40.81
Samantha Sutherland                    WES       11   0:41.44
Aminatou Faye                          FVW       11   0:43.75
Elizabeth Zamuner                      THO       11   0:45.46

Event #36 - Boys 11-12 / 50M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
David Bertrand                         ELM       11   0:31.89
Ryan Dumont                            WES       11   0:37.19
Corey Chan                             FVW       11   0:38.38
Nikolas Muinonen                       GLE       11   0:38.60
Stephen Parker                         WES       11   0:40.50
Wolfgang Ayoub                         GLE       11   0:41.31
Jean-Gabriel Demers                    FVW       11   0:42.85
Anthony Bedirian                       THO       11   0:45.18
Son Ma                                 TMR       11   0:48.16
Éric Luu                               TMR       11   0:51.14
Eric Main                              ELM       11   0:52.92
Kurt Furtholter                        THO       11   0:53.43

Event #37 - Girls 13-14 / 50M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Alie Campbell                          ELM       13   0:32.73
Celine Do                              TMR       13   0:32.95
Nikole Gregory                         WES       13   0:34.92
Rhea Odger                             GLE       13   0:35.25
Meghan Shinder                         ELM       13   0:35.43
Kheanna Walker                         THO       13   0:35.57
Sarah Xeplatis                         THO       13   0:36.72
Irene Sotirkos                         FVW       13   0:37.72
Vanessa Vachon                         WES       13   0:38.20
Lamia Milonas                          FVW       13   0:38.22
Isabelle Hillebrand                    GLE       13   0:44.65

Event #38 - Boys 13-14 / 50M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Alex Magnan                            ELM       13   0:30.38
Tyler Gillis                           ELM       13   0:30.60
Jay Arsenault                          GLE       13   0:33.34
Shaun Filiatrault                      THO       13   0:35.30
Matt Chan                              FVW       13   0:37.26
Tony Wong                              FVW       13   0:42.84
Spiro Gavaris                          TMR       13   0:44.65
Jean-Gabriel Bérard                    GLE       13   0:45.32
Eric Brousseau                         THO       13   0:52.50

Event #39 - Women - Open / 50M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Janelle Ball                           GLE       15   0:32.35
Elena Grivas                           FVW       15   0:33.09
Alex Santamaria                        WES       15   0:33.22
Christina Dire                         FVW       15   0:33.36
Julie Wiley                            ELM       15   0:33.88
Alexxa Walker                          THO       15   0:35.13
Alison Reichert                        THO       15   0:35.24
Tami Banon                             GLE       15   0:36.02
Jessica Do                             TMR       15   0:37.47
Lessia Rudko                           ELM       15   0:40.35

Event #40 - Men Open / 50M Butterfly
                 Name                   Pool  Age     Time
Karim Zayed                            THO            0:27.14
Alex Duguay                            ELM            0:28.33
Daniel Abisror                         TMR            0:29.61
Mikey Trubiano                         FVW            0:30.33
Ben Magnan                             ELM            0:30.92
Daniel Le                              TMR            0:32.50
Kevin Dumont                           WES            0:32.94
Johnny Petrie                          WES            0:36.10
Darryl South                           GLE            0:37.68
Lewis Poulin                           GLE            0:48.65

Event #41 - Girls 8 & Under / 100M Freestyle Relay
                   Name                             Pool  Age     Time
C. Ste-Marie, Z. Bishop, M. Mrozek, T. Curk        GLE        8   1:37.78
L. Martel, C. Mheir El-Saadi, A. Picard, J.        TMR        8   1:40.00
L. Demers, C. Woodall, J. Karkour, S. Vissa        FVW        8   1:40.92
T. Graham, L. Voizard, C. Fairholm, S Reda         ELM        8   1:43.69
J. Tetu, M. Botelho, E. Daoust, E. Snow            THO        8   1:47.23
K. Halikas, E. Donoghue, T Halperin, R. Lus        WES        8   1:56.56

Event #42 - Boys 8 and Under / 100M Freestyle Relay
                       Name                         Pool  Age     Time
L. Batah, D. Chatziiliou, R. Lewis, G. Raschkowan  ELM        8   1:32.90
J. Glumac, M. Faye, W. Ni, L. Pietrantonio         FVW        8   1:36.97
M. Tsonos, M. Pearson, J. Tsonos, E. Long-Metcalf  THO        8   1:37.56
K. Crochetiere, P. Muinonen, T. Suatae, C. Ball    GLE        8   2:09.12

Event #43 - Girls 9-10 / 200M Freestyle Relay
                        Name                         Pool     Age     Time
S. Sebastien, C. Fairholm, J. Cumetti, B. Martinez  ELM             9   2:23.90
M. Berard, L. Li, H. Muinonen, S. Robertson         GLE             9   2:46.93
G. Wildermann, M. Santamaria, E. Stanjofski, A. HaliWES             9   2:50.50
C. Nguyen, D. Demers, M. Faye, E. Radun             FVW             9   2:54.88
A. Tsonos, S. Pille, M. Pearson-Light, H. Blake     THO             9   3:04.10
M Mheir El Saadi, G. Picard, E. Luu, A. Gautrin     TMR             9   3:15.60

Event #44 - Boys 9-10 / 200M Freestyle Relay
                     Name                            Pool  Age     Time
C. Lee, B. Vissa, A. Ni, B. Feng                    FVW        9   2:43.01
K. Stratford, S. Levis, J. Main, K. Bertrand        ELM        9   2:50.28
J. Bishop, C. Simoneau, S. Ayoub, A. Poulin         GLE        9   2:51.74
A. Cabana, C. Cunningham, K. Clasper, E. Magwo      THO        9   2:55.81
J. McGovern, R. Berty, L. Lustgarten                WES        9   3:19.62

Event #45 - Girls 11-12 / 200M Relay
                    Name                             Pool  Age     Time
R. Gillis, S. Stratford, S. Magnan, S. Carr         ELM       11   2:23.77
J. Robertson, H. Polcsak, B. Rothman, J. Simo       GLE       11   2:39.57
M. Nguyen, G. Mainville, K. Wong, A. Faye           FVW       11   2:42.97
A. Mentakis, P. Ilopoulos, C. Gregory, S. Sut       WES       11   2:45.37
M. Inglis, M. Selinsky, K. McSweeny, E. Zamun       THO       11   2:54.43
E. Starnino, F. Cromp-Lapierre, L. Ma, M. Gav       TMR       11    DQ

Event #46 - Boys 11-12 / 200M Relay
                     Name                      Pool  Age     Time
D. O'Donnell, E. Main, C. Graham, D. Bertrand ELM       11   2:15.24
C. Chan, J. Lee, J.-G. Demers, C. Feng        FVW       11   2:17.50
S. Parker, A. Strandgotski, E. Delorme, R. DumWES       11   2:23.69
M. Cloutier, A. Bedirian, K. Furtholter, J. CaTHO       11   2:32.02
A. Starnino, S. Ma, É. Luu, S. Beaudry        TMR       11   2:32.53
N. Muinonen, A. Banon, S. Bérard, Wolfgang AyoGLE       11   2:40.38

Event #47 - Girls 13-14 / 200M Relay
                         Name                          Pool  Age     Time
N. Gregory, V. Vachon, T. Delorme, A. Sanatamaria     WES       13   2:09.44
I. Cloutier, K. Walker, K. Sweetman-Hammond, S. XeplatTHO       13   2:10.75
M. Shinder, S. Hawley, E. Cuggy, A. Campbell          ELM       13   2:12.37
A. Belec, I. Sotirakos, C. Cohen, L. Milonas          FVW       13   2:15.47
S. Pye-Angers, K. Litwin, A. Poulin, R. Odger         GLE       13   2:21.35

Event #48 - Boys 13-14 / 200M Relay
                 Name                   Pool  Age     Time
D. Paredes, A. Zidel, P. Wiley, T. GillELM       13   2:01.37
K. Milonas, J. Panasci, T. Wong, M. ChaFVW       13   2:15.23
G. Côté, I. South, J.-G. Bérard, J. ArsGLE       13   2:20.31
J. Curtis, E. Brousseau, T. Blake, S. FTHO       13   2:21.53

Event #49 - Women Open / 200M Relay
                   Name                    Pool  Age     Time
J. Clarke, T. Banon, K. Donovan, J. Ball  GLE       15   2:03.23
E. Grivas, L. Radun, S. Roumeliotis, C. DiFVW       15   2:05.24
A. Amorosa, L. Rudko, B. Hardy, J. Wiley  ELM       15   2:06.46
A. Walker, M. Curtis, K. McSweeny, A. ReicTHO       15   2:06.84
J. Do, S. Cruvellier, C. Do, L. Ma        TMR       15   2:13.77
M. Comire, L. Caspin, C. Gunther, A. SantaWES       15   2:15.65

Event #50 - Men Open / 200M Relay
                 Name                   Pool  Age     Time
B. Magnan, Z. Hillcoat, A. Manley, A. DELM       15   1:51.88
R. Gentry, S. Gallo, T. Hammond, K. ZayTHO       15   1:55.00
D. Le, F. Mheir El Saadi, L. Ma, D. AbiTMR       15   1:55.69
J. Dumont, J. Petrie, S. Colby, K. DumoWES       15   2:00.64
P. Dunn, D. Climan, K. Milonas, M. TrubFVW       15   2:05.33
L. Poulin, D. South, D. Nahorniak, M. MGLE       15   2:06.88


Community Aquatic Competition since 1964